Ukončení provozu serveru Diskuzák.cz

S lítostí Vám musím oznámit, že k 24. 5. 2018 došlo k ukončení provozu diskuzního serveru Diskuzák.cz.

Od 25. 5. 2018 platí Obecné nařízení o ochraně osobních údajů - GDPR. Přesto, že na Diskuzáku nikdy nedocházelo ke shromažďování nebo jakémukoli zneužívání vložených údajů, změny, které by bylo nutné provést, by znamenaly zásahy, což se jednoduše nevyplatí (ani časově, ani finančně). Diskuzák byl vždy nevýdělečným projektem (i přes období, kdy bylo možné drobnými částkami na jeho provoz přispět - za což všem, kteří tehdy přispěli, ze srdce děkuji).

Diskuzák.cz tu byl od roku 2002 (2002-2004 pod původním názvem FunBLUE.cz), jeho kořeny však sahají ještě o jeden až dva roky zpět. Ze strany vývoje se vždy jednalo o one man show. Diskuzák byl tvořen jako koníček, pro zábavu, pro možnost svobodných i anonymních diskuzí, bez obav ze sledování nebo zneužívání údajů - jaký to paradox, že?
Diskuzák vznikl v době jakéhosi boomu českých diskuzních serverů (po roce 2000), které se svým konceptem odlišovaly od zahraničních diskuzních fór a navazovaly starší servery z devadesátých let (MaMedia/Mageo.cz, Průvodce.cz). Diskuzák se tak zařadil po bok serverů jako CyberSpace.cz, Nyx.cz, Okoun.cz, Lopuch.cz, Hofyland.cz, Lapiduch.cz nebo třeba Blabla.cz. Přestože nedosáhl úspěchů (návštěvnosti) jako některé jiné, našel si i Diskuzák věrné návštěvníky a i zde vznikla vlastní komunita uživatelů, diskutujících o všech možných i nemožných strastech a slastech života. Diskuzák bojoval o své místo v nekonečném prostoru internetu s ostatními diskuzními servery, s chaty, s fóry, s Facebookem, .... Přestože poslední roky života zdaleka nebylo možné srovnávat s obdobím největší slávy, přežil. Nyní, po šestnácti letech, však končí. Data jsou pryč, minulost je smazána :-(
GDPR sice jediný důvod ukončení provozu, je to ale takový ten poslední pomyslný hřebíček do rakve, přes který už jít dál prostě nejde.

Mějte se v tomhle našem krásném světě, jištěného Nařízeními a dalšími veleužitečnými pravidly, co nejlépe.

Díky, že jste tu byli,

Brabitom

 

P.S.: Přestože vše bylo řečeno (napsáno), pokud byste i tak měli jakýkoli dotaz, můžete využít e-mail ahoj zavináč diskuzak tečka cz (vzdát se domény zatím neplánuji, budu si hýčkat planou naději, že se jednou objeví příležitost myšlenku diskuzního serveru znovu oživit :-D ).